makser

SINGLE POST

Dewpoint Noktası Ölçüm Hizmeti

Dewpoint Noktası Ölçüm Hizmeti

 

Pneumatech, dewpoint ölçüm sensörleri geniş ürün yelpazesi ve sahada kendini kanıtlamış ürün portföyümüz ile hizmet vermekteyiz. Özel olarak tasarlanmış sabit ve mobil çözümlerimiz sayesinde dewpoint noktası, nem çekici ve kurutucularınızı ölçümleyebiliriz.

Basınçlı havanın temizliği, toz, yağ ve nem olmak üzere üç tür kirletici madde bulunmasıyla (veya bulunmamasıyla) belirlenir. Nem içeriğini ölçme ve kontrol etme söz konusu olduğunda, basınç dewpoint noktası en önemli göstergedir.

Ürünleriniz Kalitesini Tehlikeye Atmayın.

Basınçlı hava sisteminizde su olması asla iyi bir şey değildir, hatta uygulamaya bağlı olarak felaket olabilir. Büyük miktarda su bakteri veya küf oluşmasına neden olabilir. Ayrıca boru sisteminde ve pnömatik aletlerde korozyona neden olabilir. Yiyecek ve içecek şirketleri bu havayı gıda ürünlerini paketlemek veya geliştirmek için kullanamaz. İlaç veya tıbbi şirketler hastanelerde veya tıbbi uygulamalarda nemli hava kullanamaz. Kaporta tamir tesisleri, araçları boyamak için su içeren havayı kullanamaz çünkü son ürünü mahveder. Kısacası, yoğunlaşma hem hava sisteminin güvenilirliğini hem de ürünlerinin bütünlüğünü tehlikeye atabilir.

Dewpoint Noktası Ölçümü Neden Önemlidir?

Hava her zaman buhar biçiminde nem içerir. Suyun aksine hava sıkıştırıldığından, sıkıştırma prosedürü sırasında kondens biçiminde su damlayabilir. Havanın maksimum nemi sıcaklığa ve hacme bağlıdır. Herhangi bir miktara bağlı değildir.

Ortam havası ıslak bir sünger gibi düşünülebilir. Rahat bir durumda, belirli bir miktarda suyu emebilir. Sünger sıkılırsa su damlar. Çok fazla sıkılsa bile süngerde bir miktar su kalır. Bu işlem, basınçlı hava uygulamalarına benzer.

Makser Pneumatech cihazı sayesinde dewpoint noktası sensörleri için geniş ve sahada kendini kanıtlamış bir ürün portföyü sunar. Özel olarak tasarlanmış sabit ve mobil çözümlerimiz sayesinde, dewpoint noktası, nem çekici veya membran kurutucular denetlenebilir. Makser Pneumatech sistemleri kusursuz dewpoint noktası ölçümü için mükemmel ölçüm odaları, kuru kaplar veya difüzyon geçirmez hortum koruması gibi özel olarak tasarlanmış aksesuarlar sayesinde hatasız ve hızlı ölçüm yapılmaktadır.

Kompresör İstasyonunuz Güvenilir Ellerde…

Basınçlı hava kullanan işlemlerinizin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için dewpoint noktasının gereksinimlere uygun olması gerekir. Birçok sektörde ve uygulamada dewpoint noktası profesyonel bir şekilde ölçülmelidir.

Dünyanın dört bir yanındaki müşteriler Makser Pneumatech’in yetkinliğine ve bilgisine güvenir. Pneumatech’ten kanıtlanmış ve güvenilir dewpoint noktası ölçüm cihazları, dünyanın her yerindeki müşterilerin basınçlı hava ve gaz sistemlerinde gerekli ürün kalitesini korumasına yardımcı olmaktadır.

 

Basınçlı Hava Yoğuşmasını Nasıl Önleyebilirim?

Dewpoint noktasını izlemek ve havayı kuru tutmak için çoğu basınçlı hava uygulaması kurutucuya dayanır. Kurutucular kompresöre entegre edilebilir (dahili) veya bağımsız üniteler olabilir. Hava kurutucular basınçlı havanın dewpoint noktasını düşürerek buharın su içinde yoğuşmasını zorlaştırır. Bu işlem havayı kuru tutar, boruları ve hortumları nemden ve korozyon ve bakteri potansiyelinden korur.

En önemli üç basınçlı hava kurutucu türü; soğutmalı kurutucular, nem çekicili kurutucular ve membran kurutuculardır. Hangisinin en iyi olduğu ortam sıcaklığına ve gerekli PDP’ye bağlıdır.

Ayrıntılı bilgi için lütfen uzman ekibimiz ile iletişime geçiniz.

Hava şartlandırma ve gaz üretme uzmanı olan Makser Pneumatech, PDP kontrolünde çok tecrübelidir. Makser uzman ekibi farklı PDP ölçüm cihazları ile birlikte eksiksiz bir nem çekici ve soğutmalı kurutucuları serisini sizlere sunacaktır. Uzman ekibimiz genel hava kalitenizi ve kurutucuyla ilgili sorularınızı yanıtlayabilmekten her zaman memnuniyet duyarlar. İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayan basınçlı hava kurutucuyu seçmenize yardımcı olabilirler. Bu yüzden bugün bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!

 

 

Our Service

Find Your Dream Car Color at Glitz Paint Workshop

Latest Project

Yellow Mustang Project

Oktober 23, 2022

White SUV Project

Oktober 23, 2022

Elegant Grey Stone

Oktober 23, 2022

Follow Us On