makser

SINGLE POST

AKIŞ SENSÖRLERİ

Kompresörünüzün Çalışmasından Memnun Musunuz?

Makser yetkili uzman ekipleri tarafından basınçlı hava hattınız hangi marka olursa olsun ücretsiz olarak yapılacak enerji ölçümlerinden yararlanarak enerji ölçüm rapor ve bilgilendirmeleri ile verimliliğinizi sürdürülebilir hale getirebilirsiniz.

Kompresör odanızın yeterli havalandırmaya sahip olup olmadığı, kompresörünüzün yıllık ne kadar elektrik tükettiği, haftalık debi tüketiminiz ve kaçak debi tespiti gibi birçok konuda basınçlı hava hattınızda enerji ölçümü yaparak verimliliğinizi test edebiliriz.

iiTrak, enerji denetimi ile verileri kaydederek enerji maliyetini düşürür.

Basınçlı hava sisteminizden olası enerji tasarruflarını öğrenmenin en iyi yolu bir iiTrak veri kaydedicisinin kullanımını içeren bir enerji denetimi yapmaktır.

İiTrak Cihaz kurulumu, tasarruf potansiyellerini analiz etmek ve belirlemek için lütfen Makser ile iletişime geçiniz.

Elektrik enerjisi, endüstriyel basınçlı hava üretimi için en yaygın enerji kaynağıdır. Genel olarak enerji maliyetinin %70 aşmaktadır. Bununla birlikte, birçok durumda, bu maliyet, enerji geri kazanımı, basıncın azaltılması, sızıntının azaltılması ve ayrıca kompresör boyutu, kontrol ve düzenleme sisteminin doğru seçimi yoluyla operasyonların optimizasyonu yoluyla önemli ölçüde azaltılabilir.

Enerji denetimi, tesisinizin işleyişini bozmaz, bunun yerine ekipman çalışırken gerçekleştirilir. Kurulumdan sonra veri kaydedici cihazı bir haftalık bir süre boyunca çalışmaya bırakılır ve üç ana adımı vardır.

 

Adım 1: Gerçek zamanlı akım ölçümü (ii-Trak ölçümü)

 

Basınçlı hava tesisinizdeki potansiyel tasarrufları araştırmak için ilk adım, gerçek zamanlı akım tüketimini ölçerek bir veri kaydı alıştırması yapmaktır. Bu aktivite, genellikle 30 dakikadan az süren ve 1 haftalık bir ölçüm süresi olan donanım kurulumu gerektirir. 

 

Adım 2: Simülasyon ve değerlendirme

1 haftalık bir örneklem büyüklüğü, potansiyel tasarrufları hesaplamak için daha sonra yıl için tahmin edilebilen tesisteki hava kullanımının adil bir değerlendirmesini sağlar. Günlüğe kaydedilen verilere ve örneğe dayalı olarak simülasyon iki varsayımla yapılır: 

  • Örnek, yıllık tüketim
  • Güç maliyeti yıl boyunca

Kaydedilen veriler daha sonra kapsamlı bir şekilde analiz edilerek iyileştirme alanları hakkında bilimsel bir öneride bulunulur. En iyi çözümler, Makser hava uzmanlarından oluşan ekip tarafından tavsiye edilir. 

 

3. Adım: Rapor ve öneriler

 

Simüle edilen verilerden uygun eylemleri/kararları almanıza yardımcı olacak mevcut senaryolar, sonuçlar ve önerilerle ayrıntılı bir rapor oluşturulacaktır. Bu çalışma, PAT planına ve ISO 50001 uyumluluğuna abone olmaya da yardımcı olmaktadır.

Makser ile Enerji Maliyetlerinde Tasarruf Sağlayın.

✔️Ölç

✔️Analiz Et

✔️Tasarruf Et

Basınçlı hava sisteminiz için en uygun çözümü önereceğiz. Makser tarafından sisteminizin enerji verimliliğine ve veri analizinin sonuçlarına göre basınçlı hava ihtiyaçlarınıza uygun enerji tasarrufu sağlayan seçenekler sunulacaktır.

 

Her yıl 1000’den fazla güç denetimi gerçekleştirdiğimizi ve veriye dayalı bilimsel kararlarla enerji tasarrufu sağlayarak birçok müşterimize yardımcı olduğumuzu biliyor muydunuz?

 

Üretim tesisinize özel kişiselleştirilmiş rapor için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Our Service

Find Your Dream Car Color at Glitz Paint Workshop

Latest Project

Yellow Mustang Project

Oktober 23, 2022

White SUV Project

Oktober 23, 2022

Elegant Grey Stone

Oktober 23, 2022

Follow Us On