makser

SINGLE POST

AKIŞ SENSÖRLERİ

Fabrikanızdaki kayıpların ne olduğunu, size ne kadara mal olduğunu ve kaçakları gidererek ne kadar tasarruf edebileceğinizi bilmek önemlidir.

Makser enerji ve güç kayıplarını azaltmak için potansiyel fırsatları belirlemenize yardımcı olacak ve böylece enerji maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. Makser fırsatları belirlemenizde yardımcı olacak ve basınçlı hava sisteminiz üzerinde bilimsel bir çalışma yapmaktadır.

Makser modern sızıntı ölçüm cihazı ile dakikalık, saatlik, günlük, aylık ve yıllık enerji kaybınızı hesaplayıp minimum maliyetler ile müdahale ediyoruz. Kameralı ve ileri teknolojiye sahip cihazlarımız ile uzun mesafelerde en küçük sızıntılar dahi tespit edilmektedir. İdeal ölçüm cihazlarımız ile sızıntıyı belgeleyerek şirketinizin tasarrufa geçmesini ve Karbon ayak izinizi küçültmeyi sağlıyoruz.

Sızıntı detektörlerimiz sayesinde kaçağı tespit etmek için tüm modern teknolojiye sahiptir. Firmanızın önemli ölçüde tasarruf etme potansiyeline sahip olursunuz. Ayrıntılı ISO 50001 raporu oluşturmaktadır.

 

Sızıntılar

Basınçlı hava sisteminiz için sızıntılar büyük bir sorundur. Basınçlı hava tesisatlarında en büyük enerji maliyetinin kaçaklardan kaynaklandığını biliyor muydunuz? Sızıntıları ortadan kaldırarak basınçlı hava maliyetinden %30’a varan oranda tasarruf sağlanabilir.

 

Basınçlı hava tesisatınızın sık sık kontrol edilmesi, sızıntıları tespit edebilir ve ortadan kaldırabilir. Leak Check modern cihazımız ile verimsizlikleri tespit etmek, enerjiyi ölçmek ve enerji tasarrufu için gerekli önlemleri tespit edebiliriz.

Sızıntı Kontrol Cihazımız ile sızıntıları tespit ederek zaman içinde sızıntılardan kaynaklanan maliyetlerin hesaplanmasını sağlar. Sisteminizin mevcut durumu ve enerji tasarrufları hakkında bir genel bilgiye sahip olursunuz.

 

Kaçak Dedektörleri ile Enerji Maliyetlerinden Kurtulun!

 

Kaçak Kontrol Dedektörü

En büyük enerji tasarrufunu sisteminizi düzenli olarak kontrol ederek elde edebilirsiniz. Sızıntıları ve kaçağı ortadan kaldırarak basınçlı hava maliyetini neredeyse %30’u kadar tasarruf edebilirsiniz.

Akustik Trompet aracılığıyla basınçlı hava hatlarında, gaz, buhar ve vakum tesislerinde ve hatta kapı contalarındaki kaçakları dahi tespit etmektedir.

Sızıntı kontrolü ve sızıntı dedöktürü sayesinde insan kulağının duyamayacağı en küçük sızıntıları bile birkaç metre mesafeden tespit edilebilir.

 

·         Sızıntı tespiti

·         Kapı contalarında sızıntı tespiti

·         Kaçak kontrolü

  • %30 Tasarruf
  • Ses geçirmez kulaklık
  • Akustik trompet

Gazlar, boru sistemlerindeki sızıntılardan kaçarsa (örn. sıkı olmayan vidalı bağlantılar, korozyonlar vb.) ultrasonik sesler oluşur. Kaçak Kontrolü– Kaçak dedektörü, insan kulağının duyamayacağı en küçük kaçakları bile birkaç metre mesafeden yakalayabilir.

Sızıntı Kontrolü, duyulamayan sinyalleri tanımlanabilen bir frekansa dönüştürür. Konforlu ses geçirmez kulaklık sayesinde bu sesler aşırı gürültülü ortamlarda bile gerçekleştirilebilir.

Leak Check kaçak dedektörü, geliştirilmiş sensör teknolojisi ve geliştirilmiş desteği ile kaçakları izler. Hedef yönüne hizmet eden entegre lazer pointer sayesinde sızıntıyı daha doğru bir şekilde tespit edilmesini sağlamaktadır.

 
Sızıntı Kontrolü Pro Sızıntı Dedektörleri
 
Leak Check Pro 2, tüm Pneumatech sensörler için serbestçe atanabilen ile sensör girişine sahip dünyanın ilk kaçak ölçüm cihazı MAKSER KOMPRESÖR’de bulunmaktadır.
 
Entegrel kameralı ve kaçak hesaplamalı leak Check Pro cihazımız ile en küçük kaçakları bile bulmaktadır. Makser, Basınçlı hava istasyonundaki kaçağı belgeleyerek gerekli önlem ve aksiyonları almaktadır.

 

·         Kaçak oranınızı (l/dak) ve yıllık potansiyel tasarrufunuzu öğrenin.

·         ISO 50001 raporu oluşturun.

·         Sızıntı ayrıntılarını USB üzerinden masaüstü yazılımınıza iletin.

·         Uzak mesafedeki en küçük sızıntıları bulun

·         Sızıntı yapan parçaların fotoğrafını çeker.

 

Entegre kameralı ve kaçak hesaplamalı cihazımız Leak Check Pro, en küçük kaçakları bile (0,1 l/dk) bulmaya ve belgelemeye yardımcı olan ideal ölçüm makinasıdır. Aşağıdaki durumlarda sızıntıları tespit etmek için idealdir:

  • Basınçlı hava, gaz, buhar ve vakum sistemleri
  • Buhar tuzakları
  • Mühürler
  • Soğutma sistemleri

Gürültüye dayanıklı kulaklık, aşırı gürültülü ortamlarda da sızıntı tespitini sağlar. Ortam gürültüsü azaltılacak ve sızıntı (duyulamayan ultrasonik ses) sesli bir sinyale dönüştürülecektir.

Leak Check Pro’da saklanan sızıntı dosyaları, yazılım tarafından oluşturulan rapor için kullanılan bir USB belleğe aktarılır. Leak Check Pro, Sınıf I “Ultrasonlu Sızıntılar için Standart Test Yöntemi” (ASTM Int. – E1002-5) gereksinimlerini karşılamaktadır.

Our Service

Find Your Dream Car Color at Glitz Paint Workshop

Latest Project

Yellow Mustang Project

Oktober 23, 2022

White SUV Project

Oktober 23, 2022

Elegant Grey Stone

Oktober 23, 2022

Follow Us On