Membran Kurutucular

Daha fazla verimlilik ve basınçlı hava ekipmanınızın kullanım ömrünün daha uzun olması için tasarlanmıştır.

Membran kurutucuya neden ihtiyacım var ve nasıl çalışıyor?

İşlenmemiş basınçlı hava her zaman su içerir. Su sıkıştırılamadığından, hava sıkıştırıldığında hacim başına nem miktarı artar. Ancak hava hacmi başına maksimum nem miktarı (havadaki nem tutma kapasitesi olarak adlandırılır) belirli bir sıcaklık için sınırlanır. Hava sıkıştırıldığında yoğuşma oluşur.

Membran kurutucular, hava bileşenlerinin seçici geçirgenliği (ayrılması) prensibini kullanır. Bu, nemin fiber paketlerinin ince gözeneklerinden yayıldığı içi boş bir fiber membranla sağlanır. Bir fiber membranın iç ve dış kısmı arasında nem konsantrasyonu farklılıkları meydana geldiğinde, membranın her iki tarafındaki nem konsantrasyonunu eşitlemek için nem membran yüzeyinden aktarılır. Kuru havanın bir kısmı, gelen nemli havadaki nemi gidermek için tahliye havası olarak kullanılır.

Basınçlı hava için membran kurutucuların kompakt boyutları vardır. Kullanımı kolaydır ve basınçlı hava ihtiyaçlarınız için basit bir kurutma çözümü sunar. Elektriksiz çalışırlar ve basınçlı hava ve çiy noktası gereksinimleriniz için özel olarak tasarlanmış farklı türde membranlar içerirler.

Membran Kurutucu Modelleri

Bize Ulaşın

İletişim Bilgileri

Telefon

+90 533 706 39 27
+90 212 875 16 57

Website

www.makserkompresor.com

Adres

Orhangazi Mah, Isıso Sanayi Sitesi Yolu, 34538 Esenyurt/İstanbul

Sosyal Medya

İletişim Formu